Eesti elanikest 26 protsenti oleks uuringu kohaselt valmis elama riigi üürikorteris. Seega on omaaegse ministri Urve Palo ideel sellised korterid luua jumet.
Vajadust selliste korterite järele on tunnistanud ka Valga linnapea Kalev Härk – eilses Eesti Päevalehes kordab ta seda taas. Valitseb ju maakonnakeskuse
juba mõnda aega sisuliselt seisak. Vabu eluruume on rohkesti, aga suur osa nendest sellises seisus, et ei mõju noorele spetsialistile just ahvatlevalt.Riiklikud üürikorterid aitaksid suurendada mõnegi piirkonna konkurentsivõimet, kuna meelitaksid sinna kolima selliseid inimesi, kes kohalikku elu arendada sooviksid ja tahaksid.
Teatav positiivne foon on ju väiksematesse kohtadesse elamaasumisele nagunii loodud – eelkõige algatusega «Maale elama».
Mingeid elamispindu on välja pakkuda paljudel omavalitsustel, tänu nendele on ka väärt töökäsi ja ajusid leitud. Näiteks on Valga linn aastaid pakkunud ametikortereid õpetajatele ning tänu sellele on linna meelitatud ka mõni selline inimene, kes pikemalt end siinse piirkonnaga sidunud. Samas ei saa
haldamine omavalitsuse tegevusalade seas kindlasti esmatähtis olla.Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kodulehelt võib lugeda, et riiklik üürikorterite programm peaks rakenduma aastail 2017–2020. Esmalt valmib juhtprojekt, mis töötatakse välja juba sel aastal ja mille elluviimiseks on tuleva aasta riigieelarves ette nähtud 2,5 miljonit eurot.
tegutsejaid taoline kava ei rõõmusta – nende seisukohalt on tegu kõlvatu konkurentsiga. Ilmselt võib teiste hulgas sama tõdeda Valgas Kungla 21 majas suurema osa kortereid omandanud Kungla Kodu OÜ, kes valmis hoones mõne pinna ka välja üürima.
Paraku on hea kvaliteediga üürikortereid vähe – seda on korduvalt nentinud ka
Valga maakler Hans Heinjärv. Üks või kaks hea kvaliteediga korterit probleemi ei lahendaks.Riiklikud üürikorterid on kahtlemata vajalikud. Samas tasuks mõelda, kui palju neid ikkagi rajada: nende hulk ei tohi olla nii suur, et vaba
kabelimatsu saab.