Eile oli kinnisvaraportaalis City24 Kuressaare korteriturul saadaval 67 korterit, suur osa seal pakutavatest on portaalis üleval juba pikemat aega või korduvalt, uusi pakkumisi on vähe.
“Kuressaares on müük olnud küllaltki aktiivne, eriti just hinnaga 30 000 – 50 000 eurot,” ütles Pindi Kinnisvara maakler-hindaja Natalija Leiten.
“Valdavalt lähevad müügiks kahe- ja kolmetoalised korterid, ostetakse ka ühe- ja neljatoalisi. Viimaste hinnad on enamasti kõrgemad kui 50 000 eurot. Kõik sõltub muidugi korteri seisukorrast, nii üksikud eakamad inimesed kui lastega pered eelistavad esimest-teist korrust.”
Kõige populaarsem piirkond Kuressaares on Ida-Niidu. “Seal on võrreldes Smuuli või kesklinnaga uuemad korterelamud,” põhjendas Natalija Leiten.
“Ida-Niidus on lähedalasuvad suured kaubanduskeskused, seal on kordatehtud lasteaed – see on sobiv elukeskkond nii peredele kui ka eakamatele inimestele.”
Natalija Leiten märkis, et kui varasematel aastatel ei tahetud neljatoalisi kortereid kõrgete kommunaalkulude tõttu eriti soetada, siis nüüd on turgu ka suurematele elamispindadele.
Kahjudega ei kauple
Pindi Kinnisvara andmeil tõuseb väikelinnade elanike elatustase pidevalt ja võimaldab kinnisvara soetada. Praegu kimbutab üle aastate tõsine müügisolevate korterite nappus – sellise müügitempoga jagub kortereid vähem kui pooleks aastaks, märgitakse Pindi Kinnisvara ülevaates.
Kuressaares on probleemiks asjaolu, et ostuhuvi on suur, kuid uusi müügipakkumisi lisandub vähe ning kesklinna korterite hinnad kaasaegselt rekonstrueeritud hoonetes ulatuvad samale tasemele Tallinna kesklinna korteritega.
“Põhjus on lihtne. Kuressaare linnas on kinnisvaraarendajal mitmesuguseid erinevaid piiranguid ja üldjuhul rohkem kui kolme korrusega maju ehitada ei tohi, mistõttu kujuneb kortermaja ehitusmaksumus kõrgeks,” ütles Leiten.
“Ükski arendaja ei taha kahjudega kaubelda ning seetõttu kerkivad ka nende korterite müügihinnad.”
Lähiaja arenguid ja trende kinnisvaraturul Leiten kommenteerida ei soovinud, kuna turul toimuv on kiivalt seotud üldise majandusolukorra muutustega.