Kehtiv detailplaneering võimaldab arendajal jätkata sealt, kus ta kümme aastat tagasi alustas: Vana-Võidu ringraja ja Tartu maantee ristumiskohas asuval Nooruse maaüksusel on näha taas rohkem liikumist kui senine umbrohu kasvamine.
Vahepeal on möödunud seitse aastat, aga oranž näidismaja seisab ikka sama koha peal. Selle vahega, et tänavu kevadel on selle ümber taas tööd käima läinud: algust on tehtud tee-ehitusega ning peatselt võtab objektil koha sisse osaühing Suja Ehitus, et rajada vee- ja kanalisatsioonisüsteem.
Viljandi valla majandusameti juhataja Raivo Laidma ütles, et arendajale on antud ka vajalikud load. Ta leidis, et kuna 2008. aastast kehtiv detailplaneering on olemas, ei saa vallal olla midagi selle vastu, et arendaja on leidnud taas võimaluse toimetama hakata. «Patiseis on igal juhul kõige kahjulikum,» lausus Laidma.
Baltichouse Productioni juhatuse liige Gert Kiilaspä, kes on Nooruse arenduse projektijuht, ütles, et aastatepikkuse seisaku tingis turusituatsioon. «Kui sellega alustasime, oli turg paljutõotav, aga pärast pauku tundus sinna raha matmine enesetapjalik üritus. Nüüd näib, et see oli õige otsus,» rääkis ta. Selle ajaga on Kiilaspä sõnul läinud oluliselt paremaks ka ühendus linnaga, sest kergliiklustee jookseb uuselamurajoonini välja.
Nooruse arendusele püsti pandud oranžist näidismajast, mis oli pinnuks silmas Viiratsi vallale ja millest arendaja on käinud mitu korda rääkimas ka Viljandi vallas, saab esimene püsimaja. Gert Kiilaspä sõnul on selle registrisse kandmine vaid aja küsimus: valminud on projekt ja makstud riigilõivud.
Majale, mis pidi olema ajutine, ehitati tänavu uus terrass, sest vana oli mädanenud. Lisaks vajab reklaammaja, millest saab kellegi kodu, suurpuhastust. Paar aastat tagasi murti sinna sisse ning lisaks läbustamisele viidi Gert Kiilaspä ütlemist mööda minema aknalinke ja mõned uksed.
Projektijuhi sõnul läheb ka järgmiste majade ehitus peagi lahti ja need loodetakse panna paika enne, kui teele must kate tuleb, sest siis ei riku seda ära. «Suvel ehitame kindlasti kaks maja juurde ja vaatame vastavalt huvile edasi,» märkis ta.
Baltichouse Productioni valmistatavate majade müügi ja valikuga tegeleb osaühing Pindi Kinnisvara. Kokku võiks neid Kiilaspä sõnul tulla kuni 36. «Teeme eelvaliku, milliseid mudeleid pakkuda tahame, et ei läheks päris Potjomkini külaks,» lausus ta. Potentsiaalsel kliendil on võimalik valida ruumilahenduse ja kogupindala poolest sobiv elamu kolme pakutava põhiprojekti hulgast ning teha oma soovide järgi mõistlikkuse piires muudatusi või tellida lisaelemente. Huvi on tema sõnul juba nelja krundi ja maja vastu.
Pindi Kinnisvara maakler Eeri Sild märkis, et arendusprojekti varajasest faasist hoolimata tehakse kaks kuni kolm päringut päevas. «Mina näen sellel küll suurt tulevikku,» sõnas maakler. Tema sõnul on Nooruse elamurajooni arendajal hea võimalus kujundada terviklik ja kvaliteetne elukeskkond ning tagada selle harmoneeruv arhitektuurne ilme.
Hinnakujunduses lähtuvad nad Silla sõnul soovist teha rajatavad elamud kättesaadavaks võimalikult suurele kliendirühmale. Praegusi finantseerimistingimusi arvestades peaks maakleri sõnul olema võimalik Viljandi elamuaseme, näiteks korteri müümisest saadava omafinantseeringu toel soetada Nooruse arenduses kaheaastase ehitusgarantiiga uus elamu.