Tuntud transiidiärimees on viimastel aastatel edukalt sukeldunud ka kinnisvaraärisse.
Tallinna kesklinna Tuukri tänavale, ühele seltskonnale kuuluvale neljale krundile kerkib järgmistel aastatel neli kortermaja kokku 250 korteriga. Arenduse puhul on kaks põnevat võtmetegelast: Reidi tee ja Oleg Ossinovski.
Ehkki esimene maja pidi valmima juba umbes kuu aja pärast, saavad elanikud tegelikult sisse kolida aasta pärast.
Uus-Hollandi on Ossinovski esimene nii suur Eesti kinnisvaraarendus, aga suurte projektidega on ta nii Skinest Arenduse kui ka Skinest Kinnisvara all tegelenud varemgi. Näiteks kerkis Kalasadama juurde Suur-Patarei 2 Reederi Residentsid.
Arendajad on jälginud, mis toimub Reidi tee saagaga, sest see on neile oluline rajatis. Sellele viitavad nad ka arenduse kodulehel, kus on kirjas, et Reidi tee muudab Tuukri tänava vaikseks kõrvaltänavaks. Reidi tee tulekuga laheneb ka piirkonna sademevee probleem. On ju kant olnud tuntud selle poolest, et suurte sadude ajal on teed, tänavad, keldrid ja garaažid vett täis.
Kortereid müüva Pindi Kinnisvara müügipartner Peep Sooman kinnitas, et eriti võidavad need korteriomanikud, kelle tulevased koduaknad avanevad kõrvaltänavaks muutuvale Tuukri tänavale.
Korterite müük läheb tema sõnul hästi. „Esimeses majas olevast 65 korterist on võlaõiguslike lepingutega kaetud 21, umbes kolmandik. Arendaja on valinud hea strateegia ega pinguta hindadega üle. Kui vaadata piirkonna teisi uusi maju, siis on keskmine ruutmeetri hind üle 3000 euro, siin 2500,” lausus Sooman.
Ta lisas, et ehkki praegu on krundil üksnes auk, on müügi start olnud vägev. Arendaja huvi on kiire müük. Ostjate seas on peale eestlaste ka venelasi, soomlasi ja rootslasi.
Esimene hoone kerkib Tuukri 1b krundile 2018. aasta suve lõpuks.
Oleg Ossinovski ütles Ärilehele, et tema arust on Uus-Hollandi projekt kahtlemata praegustest Tallinna elamuarendusprojektidest parim ja müük on olnud hea. Lisainfot palus ta küsida Skinest Arenduse juhatuse liikmelt Maarika Piirilt.
Piir ütles telefonis, et projekti venimise põhjustasid ehitusload. Kahe maja ehitamiseks on luba olemas, kahel veel mitte. Just projekteerimise ja lubadega venitamine ehk hirmus bürokraatia on see, mis Skinesti eriti häirib. „Ei saaks öelda, et me nüüd väga palju rohkem arendaks, aga kindlasti ei ole sellised ooteajad head. Ei julge nii palju tegutseda, kui võiks,” nentis Piir.
Hinnastamise kohta sõnas ta, et kalleid kortereid on kesklinnas küll ja küll. Nemad läksid teist teed.
Teine projekt veel
Oleg Ossinovskil on pooleli teisegi arenduse müük, millega tegeleb samuti Pindi. Tegemist on väikearendusega Toompea nõlval, Falgi 6 / Toompuiestee 18. See on muinsuskaitse all olev hoone, kus on müügis 12 korterit. Äsja müüki tulnud arendusest on müüdud kaks korterit.
Skinest Arenduse varade maht kasvas eelmisel majandusaastal mitu korda. 2015. aastal raporteerisid nad veidi üle 1,9 miljoni euro eest varasid, aga aastaga suurenes maht 5,37 miljoni euroni. Suure panuse andis just Tuukri tänava piirkonna kruntide ost. Selleks võeti ka pangalaenu. Laenukohustused kasvasid 2,6 miljoni euro võrra. Juurde võetud laenust on suur osa lühiajaline. Kui 2015. aastal oli firma kahjum üle 32 000 euro, siis aasta hiljem oli kasum üle 500 000 euro.
Ossinovski tegemised Gruusias
Oleg Ossinovski tegeleb kinnisvara arendamisega ka väljaspool Eestit. Kaamos Grupi omaniku Kaido Jõelehega on alustatud suure haardega kinnisvaraprojekti Gruusias.
2015. aasta alguses kirjutas Äripäev, et Ossinovski ja Jõeleht ostsid Gruusiasse Thbilisi kesklinna 330 hektarit maad, et rajada sinna rahvusvahelistele standarditele vastav golfiväljak. Ühtlasi kerkib sinna elamurajoon – väike linnake, kuhu tuleb kool, lasteaed, elumajad ja muu, sõnas Ossinovski toona.
Ärilehele ütles ta, et kõik Gruusia projektid on kenasti töös. Golfiväljaku ehitus on peaaegu valmis ja novembri alguses toimub suur avamisüritus. Ta avaldas, et valmis on ka Kintriši piirkonnas asuv elektrijaam, mis müüb juba elektritki. Eesti Päevalehele aastaid tagasi antud intervjuus ütles Ossinovski, et Gruusia on hüdroenergia jaoks parim paik. Mägedes voolab 26 000 jõge, langus on väga suur ja see annab veele suure energiakoguse. Seetõttu rajab ta sinna mitu elektrijaama.