Tallinnas on kokku pakkumises 10 korterit, mille ruutmeetrihind on vähemalt 10 000 eurot. Ametlik statistika on aga armutu – tänavu pole sellise hinnaga kortereid kordagi ostetud.
Pindi Kinnisvara kutseline vanem-maakler Marge Sinimets ütles, et niivõrd kalleid kortereid pangalaenuga ei osteta. „Olgu tegemist üle miljoni eurose lõpphinnaga, mida on turul hetkel 31 ühikut või 10 000 eurose ruutmeetrihinnaga, mida on pakkumises 10 korterit, sihtgrupp on neil sama – rikkad inimesed, kes ostavad vara tavaliselt otse välja. Väga varakad inimesed, kui mõni juhuslik pärija välja jätta, pole aga rikkaks ilma eelneva rahatarkuseta saanud ning hetkel nad oma vabu vahendeid ei tuuluta. Mida rikkamad inimesed, seda kiiremini nad keerulisel ajal tarbimise kokku tõmbavad ja tänavune maksimaalne 9845 eurone ruutmeetrihind on selle tõestuseks,“ kinnitas Sinimets.
Ta lisas, et erinevalt odavamatest korteritest ei toimi kallimate varade puhul ka kerge hinnalangetus. „Kui 1,3 miljonit eurot maksev korter hinnastatakse kümne protsendi võrra allapoole, siis jääb selle hinnaks ikka 1,17 miljonit eurot, mis suurt pilti ülearu ei muuda ning ostjaid juurde ei too.
Müüjad peavad olema lihtsalt kannatlikud, et ka rahakad inimesed muutuksid jälle julgemaks,“ lisas Sinimets.